Sharengo

Koľko stojí Sharengo?

Prihlásenie do služby Sharengo ťa nič nestojí. Ak pri registrácii si zakúpiš uvítací balíček v cene 5 Eur, tak získaš 30 minút a môžeš ihneď vyskúšať svoje Sharengo.

Základná sadzba je 0,21 Eur za minútu.

 

Ako sa zaregistrujem?

Ak máš viac ako 18 rokov a máš vodičský preukaz typu B alebo B1, môžeš sa zaregistrovať na Sharengo za pár minút priamo na stránke www.sharengo.sk. Maj po ruke vodičský preukaz, občiansky preukaz a kreditnú/platobnú kartu. Členstvo v Sharengo nestojí nič, po registrácii si môžeš zakúpiť Uvítací balík za 5 Eur čím získaš 30 minút a môžeš si vyskúšať ihneď Sharengo.

Kde nájdem aplikáciu?

Aplikácia SHARENGO od spoločnosti CS Group S.p.A. je k dispozícii pre Android aj pre iPhone. Ak nemáš iPhone alebo Android, môžeš si rezervovať a otvoriť autá priamo zo svojho mobilného telefónu na stránke mobile.sharengo.sk. Ak nemáš smartfón, môžeš požiadať o kartu Share’ngo zaslaním emailu na adresu: zakaznickyservis@sharengo.sk

 

Ako nájdem a rezervujem si auto Share’ngo?

Share’ngo je car sharing typu free floating: autá sú zaparkované v oblasti pokrytia a môžeš si vziať tam, kde ich nájdeš a nechať ich kdekoľvek chceš v rámci prevádzkovej oblasti. Je veľmi ľahké rezervovať si ich: stiahni si aplikáciu pre iOS a Android alebo sa prihlás na mobilnú verziu na stránke site.sharengo.sk otvor si mapu, nájdi si najbližšie auto a klikni na “Rezervovať”. Rezervácia je bezplatná, trvá 20 minút a začína od okamihu, keď uvidíš odpočítavanie na obrazovke.

 

Kde nájdem PIN?

Kód PIN je osobný neupraviteľný štvormiestny kód, ktorý ti slúži na používanie vozidiel Share’ngo: musíš ho zadať na palubnom displeji aby si mohol začať jazdu. Existujú tri spôsoby, ako nájsť PIN kód: na webovej stránke Share’ngo sa prihlás a v stĺpci na ľavej strane nájdeš sekciu “PIN” na mobilnom webe, sa prihlás, klikni na svoje meno (vľavo dole) a ihneď uvidíš kód PIN v aplikácii, prihlás sa (zadaním e-mailu a hesla) prejdi do menu vpravo hore a prejdi do sekcie “PIN” Zapamätaj si svoj PIN kód, budeš ho potrebovať zakaždým, keď budeš chcieť jazdiť na Share’ngo.

 

Ako šoférovať auto?

Share’ngo autá sa veľmi ľahko šoférujú (pozri návod): zadaj PIN kód na palubnom displeji začni jazdu podľa pokynov na palubnom displeji. Auto je pripravené, keď sa na palubnej doske zobrazí zelený nápis “Ready”. Auto ovládaj pomocou tlačidiel pod displejom (D = dopredu, R = spiatočka, N = neutrál). Ak chceš prejsť z D na R, nezabudni prejsť cez N (a naopak). Nenechaj sa prekvapiť tým, že je auto tiché: nezabudni, že riadiš elektrické auto!

 

Kde zaparkujem?

Bratislava: nie je povolené parkovať na rezidentských miestach s výnimkou Petržalky, kde je možné vozidlá odparkovať aj na modro značených miestach. V centre je pre vás päť parkovacích miest:

1. ulica Palackého, GPS: 48.141698, 17.111295, číslo miesta: 32
2. ulica Grooslingova, GPS: 48.145711, 17.122828, číslo miesta: 77
3. ulica Poľná, GPS: 48.149189, 17.121878, číslo miesta: 8
4. ulica Pilárikova, GPS: 48.145130, 17.103276, číslo miesta: 1
5. ulica Dobrovského, GPS: 48.148243, 17.116042, číslo miesta: 4

Ak dostane vozidlo blokovacie zariadenie „papuču“ mimo povolených miest, pôjde sankcia na účet užívateľa, ktorý tam vozidlo zaparkoval. Nechať odparkované vozidlo sa nesmie:
– V podzemných garážach
– Na platených státiach (zastaviť tam samozrejme môžete, ale nie na viac ako hodinu, pričom vozidlo odtiaľ musíte následne vyparkovať)
– Na parkoviskách za závorami (parkoviská rôznych inštitúcií a firiem)
Vo všetkých týchto prípadoch je podľa VOP možné udeliť pokutu, nakoľko takto sú vozidlá blokované pre ostatných užívateľov.
POZOR: Vo vyššie spomínaných prípadoch budeme tolerovať parkovanie na takomto mieste po dobu 1 hodiny (počas tejto doby môžete parkovať aj vo vyššie uvedených prípadoch).
Upozornenie: nakoľko naše vozidlo nemá evidenčné číslo v prednej časti, vždy si z parkovacieho automatu vezmite lístok, ktorý pre istotu nechajte vždy vo vozidle

Košice: môžeš parkovať zdarma na voľných parkovacích miestach a rezidenčných parkovacích miestach. Nemôžeš parkovať na: parkoviskách ohraničených žltými pruhmi a vyhradených miestach pre taxíky, autobusy, invalidov, políciu, konzulárne orgány atď. Tiež nemôžeš ukončiť prenájom auta: mimo oblasti služieb v podzemných parkoviskách (kde nie je signál z GPS) na parkoviskách s otváracou / uzatváracou dobou (ako je parkovanie v supermarketoch). Ak zaparkuješ na neprístupných miestach, môžu ti byť účtované poplatky za vrátenie vozidla.

 

Ako zatvorím vozidlo pri parkovaní?

Ak zaparkujete Share’ngo, na palubnom displeji si môžeš vybrať, či chceš ukončiť prenájom vozidla alebo zaparkovať auto, kliknutím na tlačidlo “P” v pravom hornom rohu displeja. Ak chceš dočasne zastaviť, vyber možnosť “Parkovať”, ak chceš ukončiť prenájom, vyber možnosť “Koniec”. Po zaparkovaní nikdy nezabudni: vypnúť svetlá, vypnúť obrazovku otočením kľúča (ktorý nie je vyberateľný, zostane vložený pre ďalšieho používateľa), zatvoriť okná, zatiahnuť ručnú brzdu. Ak si nechal niečo v kufri, vezmi si svoje veci predtým, ako opustíš auto (kufor sa otvára len zvnútra, pomocou páky umiestnenej za ručnou brzdou), ktorú je potrebné zdvihnúť. Potom čo sa s tebou palubný počítač rozlúči máš 40 sekúnd na opustenie vozidla (uvidíš odpočítavanie na palubnom displeji). Pozri si video.

 

Koľko kilometrov môžem najazdiť?

100% nabité autá Share’ngo majú dojazd 80 až 100 kilometrov, čo je úzko spojené so štýlom jazdy. Keď si prenajmeš Share’ngo, budeš vždy vidieť dojazd (v km) v aplikácii a vo vozidle na palubnom displeji (vpravo hore). Prvý zvukový signál a oranžové upozornenie na displeji ti bude signalizovať, keď batéria auta klesne pod 20 %, zatiaľ čo druhý signál a červené upozornenie signalizuje, že dojazd auta môže byť rovný alebo menší ako 5 km, takže bude potrebné ukončiť jazdu a vziať ďalšie auto. Vybité autá nie sú k dispozícii na prenájom a nie sú viditeľné v aplikácii. Naša logistika sa stará o vyzdvihnutie vybitých áut a ich dobíjanie.

 

Musím autá dobíjať?

Nie, o nabíjanie automobilov sa postaráme my. Ak sú autá vybité, nie sú k dispozícii na prenájom.